Diskuse

Děkuji za odpověď,zajímalo by mne kdo z dolů si stěžoval na hlasitost rozhlasu,ale od doby co rozhlas existuje toto slyším poprvé.Podle mně je to spíš naopak,ale k jakému účelu je zařízení určeno,aby hlášení slyšel pokud možno každý a v žádném případě si lidé kvůli rozhlasu nepřestanou vyměňovat okna,chyba je někde jinde.Problém nastal s montáží nového zařízení s dálkovým přenosem, nevím proč by hlasitost byla takovým problémem,nejsem technik,ale u takovéhoto zařízení je to podle mne věc zásadní jinak není k ničemu.Jinak,starosto ten nápad stím bubnem je jedinečný a pak že nejdou věci řešit. V.M.

Dobrý den,několikrát jsem upozorňoval na to,že v Dolích není slyšet rozhlas,respektyve hlášení je velice tiché,člověk musí být v tu chvíli venku,pokud není hlášení neuslyší.Na to jsme doplatili právě dneska,jsme úplně bez vody,protože rozhlas opět nebylo slyšet.Podle mého názoru je nutné toto ihned vyřešit,aby  zařízení sloužilo svému účelu. Že to možné je jsme se několikrát přesvědčili,pokud tady byli montéři rozhlas šel bez problému.Druhá věc je to,že takovouto závažnou informaci se lidé doví pár hodin dopředu ,nevím kdy VAK tuto informaci poskytl,ale považuji to za dost závažné.  M.V.

Dobrý den, co se týče hlasitosti rozhlasu v Dolích si dobře pamatuji, že byly připomínky na příliš velkou hlasitost. Proto byl rozhlas ztišen.  Hlavně záleží na vzdálenosti od přijímače. V dnešní době, kdy si každý namontuje plastová okna by musel mít reproduktor před domem . Celou situaci s rozhlasem řešíme celé  čtyřleté období a předpokládám že řešit do budoucna budeme i nadále. Možná by bylo řešením přidat další rozhlas. Hlášení o poruše vodovodní přípojky k obci jsem obdržel v pátek ve 14 hod. a celou situaci jsem začal ihned řešit. Hlášení rozhlasu proběhlo v 15 hod, záznam byl umístěn na stránky obce  a také do aktualit v písemné formě. Nevím ,jak více efektivně by jsme měli informovat občany. Snad už zbývá pořídit si buben a chodit od domu k domu.

Tak to jsem netusila,mysleslela jsem,ze se jednalo o obecni stromy.Diky za odpoved.S pozdravem. Jitka Hrabetova

Dobry den. Chtela bych se zeptat,zda bylo opravdu nutne zcela pokacet krasne letite smutecni vrby,ktere byly  mnoho let moc hezkou dominantou brlozskeho potoka. S detmi jsme je vzdy obdivovali. Chapu,ze je treba dodrzovat vzdalenost stromu od elektrickeho vedeni,ale jak jsem zjistila,tak do el. vedeni zasahoval pouze jadna vrba.Proc se pokacely vsechny? A proboha proc hned tak radikalne?Nestacilo pouze orezat vetve? Jako by nestacil uz takto smutny pohled na vyschle koryto naseho potoka...S pozdravem. Hrabetova


Dobrý den, co se týče pokácení smutečních vrb, stromy byli vysázeny soukromou osobou, takže obecní úřad nenese žádnou odpovědnost. Co vím, tak smuteční vrby se prořezávaly každý druhý rok a vždy dorostly do této velikosti. Radikální řešení, které proběhlo, vyřešilo podle mého názoru špatný přístup na pozemky, kterých se to týká.

Dobrý den, rád bych informoval občany o dražbě domu č.p. 74. Dražba proběhne 5.9.2018 od 10.h. Blizsi info viz. odkaz. http://exjmm9i.infoekcr.cz/pdf_priloha/38894_18_EX_944_12-50-p1.pdf 

Dobrý den, nemyslím si, že by byla v naší obci potřeba vydat vyhlášku k rušení nočního klidu. V letních měsících se může stát, že probíhají venkovní oslavy, ty jsou předem hlášeni, ale není to v takovém množství, že by musela obec vydat vyhlášku nebo jinak omezovat občany.

Zdravím, chci se zeptat, jestli obec nemá v plánu vydání nějaké vyhlášky, která se týká rušení nočního klidu ?
Vzhledem k opakovaným, hlučným akcím bezohledných spoluobyvatel.

Dobrý den,

napadlo mě jen s nadhledem, jestli by obec nechtěla využít současné prostory hospody pro nějaké koncerty lepších kapel.
Z vyprávění vím, že dříve se tu takové akce konaly i když asi za úplně jiných finančních podmínek. Když by obec zkusila pozvat kapelu, která za to stojí (Alkehol, Arakain) určitě by se ze vstupů a prodeje zaplatila. Takových akcí už tolik v okolí není kvůli rušení venkovních parketů a naše kryté prostory by tomu vyhovovaly. I kdyby to mělo minimální nebo žádný výdělek, určitě by to bylo dobré zpestření. Najdou se i kapely, které hrají jen za neomezenou konzumaci, jako třeba Morčata na útěku. Myslím si ,že když si to můžou dovolit obce jako Bukovina, nebo Semín, tak Brloh to zvládne taky.

Předem děkuji za odpověď

Zdravím Denisy, v současnosti je prioritou obce najít do hostince nájemce. Pořádat v hostinci další akce pro zpestření společenského života v obci, zvýšení využití objektu a celkových tržeb je samozřejmě žádoucí pro chod hostince, jak pro provozovatele, tak i pro obec, nicméně je nutné zvážit i negativní aspekty některých akcí. U tebou navrhovaných koncertů by bylo asi dost rizikové chování návštěvníků a reálná možnost poškození vybavení hostince,  poničení zrekonstruovaného sálu, či mobiliáře v intravilánu obce. Vážíme si tvého zájmu o dění v obci a rádi Tě přivítáme v organizačním týmu. Třeba už při pořádání "Trilobita 2018". Určitě by si se i zde mohl realizovat a být nápomocen.  S pozdravem Luboš Minařík   

Dobrý den,chci se jen zeptat zda bude na stránkách obce zveřejněn video záznam natáčený při oslavách.Děkuji.V.M.

Dobrý den, videozáznam z oslav obce a srazu rodáků bude k dispozici cca za 14 dní na CD za 100 Kč/ks v úředních hodinách na OÚ. V současnosti byly dopáleny a jsou na OÚ k dispozici CD s kronikou obce za 30 Kč/ks.  S pozdravem Luboš Minařík

K anketě hospodská-ký:
hodnotí se provozovatel?
Nebo obsluha?
Jen zdá se nezapomenulo, že za doby provozování paní Mrázkovou...... větší dobu pracovala Aneta.
Tu v hodnocení nevidím!
Tak, aby % nezískával provozovatel, když obsluhovala Aneta.

Dobrý den, hodnotí se provozovatel, jak je uvedeno. Člověk, který si hospodu vzal do pronájmu, ať už si najal příjemnou, či méně vlídnou obsluhu. S pozdravem LM  

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat proč by obec nemohla provozovat hospodu, jako tomu bylo dříve ?
Zaměstnal by se nějaký člověk na poloviční úvazek, nebo brigádně například nějaký důchodce.
I když jsou tam v týdnu výdělky takové jaké jsou, tak určitě obci nemůže vadit, že by se to třeba drželo na nule, hlavně že by to fungovalo. Plesy a ostatní akce by určitě vydělaly pro obec nemálo peněz.
Sám člověk na živnost se tam očividně nikdy neudrží, aniž by měl ještě jinoum výdělečnou činost.
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, tento model tu býval dříve, to máte pravdu, ale ustoupilo se od něj, protože se to tehdejšímu vedení obce neosvědčilo. Není to jen o důchodci, který natočí lidem pár piv, zvedne židle, uklidí a jde domů. Je s tím další práce jako objednávky, přejímky zboží, účetnictví, shánění akcí, atd. Aby to ekonomicky fungovalo stojí to mnoho úsilí, vyznat se v oboru, v ekonomice, v předpisech, atd.

Myslím, že model, kde veškerou tuto činnost zajišťuje jeden člověk, jehož primárním cílem je spokojenost zákazníka a zisk + k tomu musí být osoba, která zaskočí v případě dovolené, nemoci, atd., je lepším modelem.

Myslím si, že hostinec je schopen uživit OSVČ. Paní Mrázková provozovala hostinec na velmi dobré úrovni 3,5 roku, kdyby to ekonomicky nefungovalo, jistě by to ukončila dříve. Náhlé rozvázání spolupráce je spíš důsledkem nedostatku personálu, tlaků, pomluv, které sebraly chuť v této činnosti pokračovat.

Snad se nám podaří sehnat rychle nového provozovatele, který zvládne udržet kvalitu služeb i ekonomiku provozu a vydrží alespoň tak dlouho jako paní Mrázková. S pozdravem  L. Minařík     

:D A v hospodě jsi v týdnu někdy byl ?? když tam sedí 2-3 lidi cucají celí večer 2 píva tak to na uživení není. Byla tam bud Iveta nebo brigádnice když tam byla plácnu od 17 do 20-21 tak to jsou 3-4 hodiny což je min 600kč jen na plat zaměstnance/brigádníky....Nákupka plzně je něco kolem 26-27 korun prodejní cena byla 36 kdyby jich v týdnu (neberu pátek sobota kdy tam celkem někdo i byl) vytočila 40  tak má 1440korun - 600 zaměstanec už má jen 840kroun  a 40 x 27 je 1080 korun (to je ta nákupka piva) takže v nákladech jen na dělníka a to pívo už je za ten večer už je 240 korun v mínusu a kde je voda elektrika atd ...Tu hospodu táhli jen díky tomu že to nebyla jejich jediná obživa. Sem tam o víkendech se něco dalo vydělat. Jinak to tam táhli plesy a jejich soukromé akce co si sehnali. Já se i dost divil že v týdnu to vůbec stálo za to aby bylo otevřeno. :D Skutečně si stále myslíte že tato hospoda uživí někoho kdo je OSVČ a nemá k tomu jiné příjmy ?  

Zdravím, o návštěvnosti hospody v týdnu mám představu, 3 dny v týdnu je to spíše služba pro lidi, než výdělečná činnost. Hodinová mzda brigádnic byla násobně menší. Možná je na zvážení, jestli neudělat 2 zavírací dny. Shodneme se na tom, že hospodu táhnou obecní akce a akce, které si sežene provozovatel. Snad ten názor, že naše hospoda může celkově generovat přiměřený zisk, bude mít ještě někdo, jinak se nájemce nenajde. LM

Podle mě by stačilo otevřeno přes léto klidně celej tejden to se zastaví koláři a tak. Ale jinak zbytek roku by podle mě stačilo mít otevřeno Pátek Sobota. Protože jak říkáš hospodu táhnou obecni akce, plesy a akce co si sehnal nájemník (svatby narozeniny atd) jinak je to skutečně spíše služba pro lidi ze tam někdo v týdnu je. 

Oslavy 700 let obce,co k tomu dodat,úžasné,úžasné něco takového jsem od svého narození doposud nezažil a žiji zde už 72 let.To co se povedlo organizátorům je až neuvěřitelné ta spousta práce a času který ze svého volna věnovali této akci je obdivuhodná.Celý program,včetně obslužnosti a celkové organisovanosti neměl nejmenší chybičku,snad jen to počasí trochu nevyšlo,všechno ale zachránila atmosféra při setkávání rodáků.Takováto akce je pro život v obci něco na co nikdo jen tak nezapomene.Tento den byl,snad pro každého,kdo se zůčastnil opravdovým svátkem.Ještě jednou obrovsý dík všem,kdo se podílel na těchto oslavách..

Poděkování z e-mailu: Srdečně děkuji za krásné setkání rodáků, které jste nám všem připravili.

Bylo úžasně zorganizované a zajištěné, všem organizátorům velký dík a obdiv.
Díky   Z. Nedělková 

Prezentace se týká všech rodáků, tedy i místních.

Dobrý den,mám dotaz k oslavám obce.Od 11.hod.prezentace rodáků,týká se to všech i těch kteří mají trvalé bydliště v obci a nebo jen tkzv.přespolních.Jsou i tací,kteří pozvánku nedostali a jsou rodáci,jak to tedy je s tou prezentací ? Předem děkuji za odpověď.

Oprava mob. 776 838 933

Hezký pozdrav do Brlohu. Nabízím natočení a zpracování videa z vašich oslav dne 23.6. 2018
Spolupracuji s dech. hudbou Pernštejnka. Miroslav Brož FOTO - VIDEO mob. 776 839 033,  video.broz@centrum.cz

Dobrý den, dokumentaci obecních oslav již máme zajištěnou. Děkujeme za nabídku. Luboš Minařík

OK, ať se vám oslavy vydaří. M. Brož

Dobrý den, nevíte či je drsnosrsty jezevčík(fenka).. ? Pořád tu pobíhá po vesnici a teďka je u nas na dvoře.. je přítulna,hodna....Děkuji.. nevim co sni.. !

Výsledky voleb : účast 73,33 % z toho 142 platných hlasů .
 
1. Mirek Topolánek, 6 hlasů 2. Michal Horáček, 15 hlasů 3. Pavel Fischer, 11 hlasů 4. Jiří Hynek, 2 hlasy
5. Petr Hannig, 1 hlas 6. Vratislav Kulhánek, 0 hlasů 7. Miloš Zeman, 60 hlasů 8. Marek Hilšer, 9 hlasů
9. Jiří Drahoš, 38 hlasů

Co se týče požáru u pana M. Štěpánka je obec připravena nabídnout jakoukoliv pomoc. Kdo bude chtít, může přispět a částku přinést na obecní úřad nebo mé osobě ,rád vybranou částku předám. Samozřejmě musí sám p. Štěpánek říct, co by potřeboval. Sám sem ho informoval, že je obec připravena nabídnout pomocnou ruku.

V sobotu 6. 1. 2018 proběhla v naší obci Brloh a části Benešovice Tříkrálová sbírka. Částka, která se vybrala, je 5 405,-. Děkuji všem, kteří přispěli jakoukoliv částkou.

Dobrý den, jen pro porovnání: loni, když k nám byli vysláni Tři králové přes Charitu bylo vybráno pouze 1680 Kč. Naše místní děti za doprovodu p. starosty a p. Urbanové vybrali 3x více a za to jim patří dík.  

Dobrý den, Ahoj (Alesi, Lubosi) napadlo mne ze bychom mohli jako obec udelat dobrocinnou sbirku pro Martina Stepanka. To co se stalo je opravdu strasne a nedovedu si prestavit kdyby se to stalo mne nebo komukoliv nekomu dalsimu. Preji hezky den.

Dobrý den, tímto bych chtěl poděkovat místní JSDH Brloh při včerejším zásahu, kteří pomáhali při likvidaci požáru objektu v naší obci. Ukázalo se že, jednotka je plně připravena zvládat úkoly potřebné k plnění náročných povinností pro které je jednotka zřízena. Děkuji a přejí co nejmíň takových zásahů.

Dobrý den, místní rozhlas byl opravován týden před vánocemi, kdy bylo zjištěno, že odešly základní desky od zvoničky až po pana Klenku. V dolích rozhlas fungoval. Tato technologie vysokofrekvenčního přenosu je velmi náchylná na provoz. Buď se řeší základní desky, nebo dobíjecí baterie. V příštím roce máme jisté řešení, které doufám vyřeší celou problematiku.

V dolích stále neslyšíme místní rozhlas! M.

Nová zvonička a její vysvěcení,další velice povedená a vydařená akce včetně počasí.Všechno vyšlo a to díky lidem kteří umějí a hlavně chtějí něco pro obec udělat.Velice pěkné a ve spojení výstavky v hostinci i poučné.Musíme poděkovat všem,kteří se na těchto akcích podílejí.Je vidět,že se mladší generace o to co se v obci děje opravdu stará a to je velice dobré.Děkuji!  V.M.

Dobrý den,čekal jsem,že se někdo vyjádří,ale bohužel tak to udělám sám.Všichni musíme upřímně poděkovat všem kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na 3.ročníku Brložského trilobita.Akce velice vydařená a bez obětavosti lidí nemyslitelná.Tato akce se stává tradicí,která prosazuje naší obec v tom nejlepším světle.Je potřeba ocenit snahu a práci lidí kteří věnovali svůj volný čas pro zábavu ostatních.Ještě jednou velký dík všem! V.M.

Dobrý den, neměl by někdo fotky z hasičské soutěže konané dne 27.5.2017 v Brlohu? Kdyby byly, bylo by ideální zmenšit velikost souboru cca pod 1000 kB a donést v podělí v úředních hodinách na "flešce" na OÚ. Děkuji. 

Omlouvám se, mám doplňující info, že se jedná o Brloh u Křemže, takže ho u Vás hledáme zbytečně.

Dobrý den, moc prosím, pokud to není tajná informace, pomůže nám někdo s kontaktem na pana Libora Farského/71 let z Brlohu? Chodí na seniorský web www.i60.cz, kde se virtuálně scházejí senioři z celé republiky. Ze svého e-mailu se ozval naposled 3.2.2017 s tím, že je v nemocnici a je tam špatné připojení. Budeme rádi za zprávu, kde ho najdeme. Děkuji, odpovědět můžete na můj e-mail: helenka2@seznam.cz. Děkuji.

Dobrý den,napadlo mně ,když máte  anketu co za akce k oslavám obce ,požádat veterán klub z Přelouče o ukázku,případně jízdu obcí hystorických vozidel.Na konec předseda klubu pan Havrda je náš občan.Nevím zda to je dobrý návrh,když tak se omlouvám. V.M.

Dobrý den, s panem Havrdou je domluvené, že se s klubem veteránů zúčastní našich oslav.

Děkuji vřele za odpověď.M.

Dobrý den,je velice dobré že bylo věnováno tolik peněz na opravu hospody U Vavřince,ale mám dojem že by se našly nějaké peníze na lepší vzhled čelní strany hospody.Určitě by stačilo použít fasádní barvu a vzhledu budovy by to jen prospělo.Domnívám se že by to nebyla tak velká investice a tato část  budovy by si to už zasloužila.Děkuji. M.

Dobrý den, úprava čelní stěny v hostinci U Vavřince se probírala na posledním zasedání zastupitelstva, kde bylo řečeno, že kosmetické úpravy budou provedeny na jaře roku 2018 před plánovanými oslavami obce. S pozdravem starosta obce.

Dne 3.12.2016 jsem se z dcerou účastnil Brlohžské akce Mikuláš, rozsvěcení stromků.

Velice zdařillá akce, která ukázala na obraz, že vesnice žije a lidé dokáží v dnešní době být přátelští.
Setkání pod stromečkem se svařákem a vánočkou nastolilo příjemnou, mírumilovnou dobu.
Velký dík a vesnice, ať dál žije.

Přidány 4 nové fotografie od pí. Svobodové do alba http://www.brloh.net/fotogalerie.html?albumId=58# - na konec alba.

Oprava hráze a návse v Brlohu v roce 2011 fotky: http://jirkavo.rajce.idnes.cz/Oprava_hraze_a_navse_Brloh_2011/

oprav hraze

oprava hraze

Popisky u historických fotografií od pí. Svobodové byly dopsány, dle dodaných dat. Na stránku obecní knihovny  http://www.brloh.net/knihovna.html byly vloženy seznamy knih, které si je možno zapůjčit.  

Ukázka: 1.foto od p.Svobodové,domnívám se že se jedná o div. předst. v údolíčku u červené skáli ,podle pozadí za kulisou.Ve 2.řaděod spodu 1.z leva by mohl být p.Bína Jos.3.řada 1.z leva pan Trojan Jar. a úplně vpravo p.Václavek Jos.,4.řada 2. z prava p.Novotný Jar.

Děkuji za od pověď,ale nemyslel jsem si že by tam mohl psát každý co by chtěl ,ale ten komentář někde soustředit ať už písemný nebo přes počítač.Nevím jestli to je možné,ale určitě by to bylo k prospěchu věci.Mnoho lidí určitě pozná na  fotkách některé lidi a i prostředí kde byly pořízeny a bylo by dobré to zdělit i ostatním.Podle mého názoru by ty k   rásné fotky měli daleko větší  výpověď.Děkuji.

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jakým způsobem by šlo dodat nějaké komentáře k těm nádherným historyckým,ale i ostatním fotografiím.Určitě starší lidé poznávají některé lidi,budovy i prostředí.Myslím si že by to bylo jen k prospěchu všech.Je to nádherná část historie naší obce,ale i vzpomínky na minulost.Díky lidem ,kteří tyto materiáli poskytnou. Děkuji !

Dobrý den, fotky jsem kompletně popsal dle údajů uvedených pí. Svobodovou na fotografiích. Nebylo to popsáno tak detailně, ale bohužel mě asi systém odhlásil a když jsem to dokončil, tak popisky tam nebyly. Až bude čas, tak to popíšeme. 

V současné době je možné na webu upravit komentář k fotce. Nicméně toto může provést uživatel po přihlášení a musí mít nastavené oprávnění pro komentování fotek. Je na vedení obce, zda umožní komentování fotek anonymním uživatelům nebo umožní registraci nových uživatelů. Pokud v tomto ohledu budou nové požadavky, pokusím se na webu provést úpravy co nejdříve.
Příklad komentáře je u fotky s kaprama v bedýnce ve fotogalerii Výlov rybníka 2015 

Je skvele, kolik se do fotogalerie dostalo postupne prispevku, jak se lide nechali inspirovat - skvela sbirka a dokumentovani historie obce. Neslo by to komentovani udelat kompromisem? Anonymni uzivatel by mohl okomentovat jakkoliv, ovsem bez okamziteho zobrazeni, ktere by musel schvalit k publikovani registrovany uzivatel / zastupce bce - po precteni jednorazove apd. Diky - a jeste rikam, vyborne zpracovane stranky, plne obsahu.